Wzgórze Gosań w Wolińskim Parku Narodowym

Parki narodowe cieszą się ogromną popularnością. Są to tereny objęte ochroną, na których można skorzystać również z ciekawych miejsc wartych uwagi. W przypadku wyspy Wolin jest to Wzgórze Gosań w Wolińskim Parku Narodowym.  Jest to jeden z dwóch punktów widokowych, które można wypatrzeć na terenie tego parku narodowego.

Wzgórze Gosań w Wolińskim Parku Narodowym

Warto skusić się na odwiedzenie bezpłatnych miejsc wartych uwagi, których na terenie Polski na pewno nie brakuje. W związku z tym jednym z punktów widokowych za które nie jest pobierana żadna opłata jest Wzgórze Gosań w Wolińskim Parku Narodowym. Znajduje się ono na terenie parku narodowego stosunkowo blisko np. Międzywodzia. Dojście do tego punktu obserwacyjnego nie jest szczególnie uciążliwe. Najpierw należy przespacerować się trochę leśnym terenem. Wejście z głównej ścieżki na Wzgórze Gosań to kilkadziesiąt schodów. Wzgórze Gosań w Wolińskim Parku Narodowym nie jest najwyższym punktem widokowym jaki znajduje się nad polskim morzem. Warto jednak zwrócić na niego uwagę, gdyż jest to miejsce darmowe i warte odwiedzenia. Z góry roztacza się piękny widok na dużą wodę, można zobaczyć statki cumujące w porcie. Na górze zlokalizowany jest bunkier oraz miejsca z których prowadzono obstrzał do nieprzyjaciół z morskiego terytorium.

Podczas pobytu w Wolińskim Parku Narodowym należy pamiętać o tym, że jest to miejsce przyrody znajdujące się pod szczególną ochroną. Należy mieć na uwadze to, że jest to teren z naturalnym srodowiskiem. Nie można zostawiać tutaj żadnych śmieci ani spożywać używek. O wiele lepiej jest zachwycać się pięknem otaczającej przyrody.