Wybierasz się na Wolin? Sprawdź co koniecznie musisz zobaczyć!

Wolin to jedno z najchętniej wybieranych miejsc podczas wiosennych i letnich wyjazdów. To nie tylko przepiękne tereny rekreacyjne ale i prawdziwa kopalnia atrakcji dla wszystkich, bez względu na wiek. Oto, co musisz zobaczyć na wyspie!

Jeżeli jesteś pasjonatem przyrody, z pewnością musisz pojechać do Wolińskiego Parku Narodowego. Ucieczka od pośpiechu i szumu miasta gwarantowana, w zamian cisza, spokój i całkowity relaks. Wielbiciele historii średniowiecza ucieszą się z wizyty w Centrum Słowian i Wikingów. Przez moment można poczuć się jak pierwsi osadnicy na wyspie i sprawdzić się w tej roli. Jeżeli wybierasz się na Wolin latem, możesz również załapać się na odbywający się co roku festiwal Wikingów.

Wzgórze Gosań to kolejny przystanek dla wszystkich tych, którzy cenią sobie malownicze zachody słońca oraz niezwykłe widoki. Nie można również pominąć Grodziska – wczesnośredniowiecznego grodu powstałego na przełomie dziesiątego i trzynastego wieku. To właśnie w tym miejscu odkryto fundamenty najstarszego kościoła w województwie.