Ciekawostki o wyspie Wolin. Znasz je wszystkie?

Wolin to wyspa pełna tajemnic, które jeszcze nie zostały w pełni odkryte. I dobrze, bo przyjeżdżając tu nawet na krótki urlop, nie zaznasz nudy. Poznaj kilka ciekawostek o tym jednym z najpiękniejszych rejonów naszego kraju.

Społeczność Wolina to przede wszystkim osoby trudniące się rolnictwem i rybołówstwem. Nie brakuje również osób w pełni trudniących się turystyką. Ze względu na rozległe tereny, nawet w szczycie sezonu przyjezdni czują się komfortowo, bez przeciążenia tłumami.

Będąc na wyspie, koniecznie patrz w niebo. Właśnie przez wyspę Wolin przebiega naczelny szlak przelotu ptaków wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Na wyspie żyje ponad 230 gatunków tych zwierząt, między innymi to muchołówka mała, wodniczka, czy biegus zmienny.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, na terenie całej wyspy znajdowały się instalacje wojskowe o różnym charakterze. Obszary wiejskie zamieniono na poligony doświadczalne, a także na wyrzutnie bomb latających i baterię moździerzy.

Będąc na wyspie warto podjechać na jezioro Turkusowe, które znajduje się w okolicy wsi Wapnica. Dzięki wodzie zabarwionej na turkusowo, wygląda niezwykle malowniczo, niczym na Wyspach Karaibskich.