Wieża widokowa w Wolinie – majstersztyk architektury i doskonałe miejsce do podziwiania krajobrazów

Ponad trzydziestometrowa wieża widokowa, z której rozpościera się widok na malowniczą miejscowość Dziwnę, Zalew Szczeciński i całość Wolina, jest jednym z najważniejszych punktów turystycznych tej miejscowości. Jej najwyższy punkt, idealny do obserwacji otoczenia, znajduje się na 42,6 m n.p.m.

Wieża jest otwarta dla zwiedzających w godzinach od 9:00 do 17:00. Na dole wieży ustawiono bramkę liczącą ilość osób wchodzących na ten obiekt. Maksymalna liczba osób, które mogą jednocześnie przebywać na wieży, została ustalona na 50. W przypadku przekroczenia tego limitu, konieczne będzie odczekanie swojej kolejki. Wstęp na wieżę nie jest obciążony żadnymi opłatami.

Do budowy wieży wykorzystano aż 230 metrów sześciennych modrzewiowego drewna, które jest doskonałym materiałem do takich zewnętrznych konstrukcji. Barierki same w sobie mają około dwukilometrową długość.

Stworzenie wieży widokowej w Wolinie było częścią większego projektu odnowy miejskiego parku. Dzięki tej inwestycji park otrzymał nową oprawę w postaci wygodnych ścieżek, urządzeń do zabawy i ćwiczeń oraz latarni. Został także gruntownie odnowiony letni amfiteatr.

Projekt modernizacji parku i budowy wieży widokowej uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 3,9 mln zł. Taką samą kwotę dołożyły lokalne władze samorządowe.