Nowa wieża widokowa w Wolinie: atrakcja dostępna już przed oficjalnym otwarciem

Wolin zyskał nową atrakcję turystyczną – wieżę widokową. Chociaż jej uroczyste otwarcie, połączone z dużym festynem, jest planowane na sobotę, 23 marca, wieża już teraz przyciąga zwiedzających. Z platformy obserwacyjnej rozpościera się zniewalający widok na Zalew Szczeciński oraz panoramę miasta Wolin.

– Dzisiaj odwiedziliście nas jako 50. i 51. osoba. Przez cały czas ktoś tu przychodzi – poinformowali nas budowniczowie wieży, którzy w środowy dzień byli zajęci montażem tablic informacyjnych na terenie obiektu. To finalne prace wykończeniowe, które mają na celu przygotować miejscowy amfiteatr i park do sobotniego festynu.

Para turystów, Karolina i Roland z Stepnicy, podzieliła się swoimi wrażeniami po wizycie na wieży. – Jesteśmy oczarowani tym, co tutaj zobaczyliśmy. Widoki są przepiękne i ważne dla nas jest, że mogliśmy bez problemu wjechać na górę z wózkiem – opowiadają. Dodają również, że liczą na to, że w regionie powstanie jeszcze więcej takich atrakcji.

Wieża widokowa w Wolinie wyróżnia się tym, że jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Bez problemu można na nią wjechać zarówno wózkiem dziecięcym, jak i inwalidzkim. Obiekt nie posiada żadnych schodów, a dojazd na górę jest bezpieczny oraz wyposażony w barierki.