Patriotyczna majówka na wyspie Wolin. Będzie się działo!

Już za kilka dni majówka i upragnione kilka dni wolnego. Na wydarzenie zaprasza Gmina Wolin wraz z Biblioteką publiczna Wolin i Przystanią Morską Wolin sp z o.o. Będzie wesoło i patriotycznie. A wszystko to w duchu sportowej i artystycznej rywalizacji.

Patriotyczna majówka na wyspie Wolin to okazja nie tylko do spotkania się w większym gronie, ale też nauczenia się nowych rzeczy. 2 maja 2023 roku, w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej o 15:00 na placu przed Biblioteką odbędzie się festyn połączony z warsztatami. Jak zapowiadają pracownicy biblioteki, odbędą się warsztaty kotylionowe, na których każdy będzie mógł samemu zrobić taki zrobić własnoręcznie i z dumą nosić przez cały dzień. Dodatkową atrakcją będzie tworzenie koszulek patriotycznych oraz wspólne śpiewanie pieśni z zespołem Kawuś Music Project.

Całość rozpocznie się o 12:00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w Kolegiacie pw. św. Mikołaja Bp. Następnie w barwnym korowodzie wszyscy przejdą ulicami Wolina, na piknik patriotyczny, na którym będzie można skosztować lokalnych ciast i przetworów.