Pojedynek piłkarski: Pogoń II Szczecin kontra Vineta Wolin

W przeszłości, siedem oficjalnych starć między Pogonią II Szczecin a innymi drużynami zawsze kończyło się golem lub golami. Tylko raz zdarzyło się, że padła jedna bramka. W najbliższą sobotę, na wolińskim boisku dojdzie do emocjonującego spotkania pomiędzy wspinającą się w górę tabeli ligowej, drugą drużyną Pogoni Szczecin a liderem rozgrywek – drużyną Vinety z Wolina.

Po trudnym okresie, zawodnicy Pogoni odzyskali formę podczas meczu w Nowych Skalmierzycach, który okazał się punktem zwrotnym ich sytuacji w lidze. Po tym zwycięstwie zdobyli kolejne punkty, wygrywając na własnym terenie ze Stolemem Gniewino i pokonując w meczu wyjazdowym Błękitnych Stargard. Ostatni, emocjonujący mecz z Zawiszą Bydgoszcz – jednym z faworytów do awansu – zakończył się remisem.

Tym razem przeciwnikiem młodej i pełnej talentów drużyny Pogoni będzie lider rozgrywek – Vineta Wolin. Charakteryzuje się wysokim zaangażowaniem na boisku, czego celem jest zdobycie przynajmniej jednej bramki więcej niż przeciwnik. Mimo braku czystych kont w rozgrywkach, zespół ten odniósł zwycięstwo w sześciu z siedmiu dotychczasowych meczów, za każdym razem wyprzedzając rywali o jedną bramkę.