Emocjonalne doznania sportowe podczas Biegu Wikinga w Wolinie

W natłok codziennych obowiązków, w niedzielę przed południem, miłośnicy biegów oraz entuzjaści Nordic Walking znaleźli chwilę na uczestnictwo w corocznym Biegu Wikinga, który odbywa się na terenie Wolina.

Najbardziej ambitnym zawodnikom dostępna była trasa głównego biegu o długości 10 km, która prowadziła przez różnorodne obszary – od dróg asfaltowych i brukowanych, poprzez drogi szutrowe, aż po ścieżki leśne. Byli również tacy zawodnicy, którzy zdecydowali się pokonać tylko połowę tej trasy.

Każdy z uczestników, bez względu na osiągnięty wynik, otrzymał na mecie pamiątkowy medal. Dodatkowo, najwyżej ocenione osoby w poszczególnych kategoriach otrzymały specjalne nagrody.

W kategorii mężczyzn na dystansie 10 km najszybszym okazał się Daniel Nowak reprezentujący Goleniów (35’42’’), podczas gdy wśród kobiet ten tytuł przypadł Monice Andrzejczak ze Szczecina (36’55’’).

Na dystansie 5 km, najszybszy pośród mężczyzn był Sebastian Łukaszewski ze Stargardu (17’38”), natomiast wśród kobiet najprędzej finisz osiągnęła Małgorzata Krynicka z Trzebiatowa (18’59’’).

W kategorii Nordic Walking najszybszym zawodnikiem okazała się Ewa Karpienia, która do mety dotarła po zaledwie 32 minutach i 31 sekundach.