Festiwal Słowian i Wikingów – coroczna impreza w Wolinie

Co rok w połowie wakacji do Wolina zjeżdżają turyści, by zobaczyć, jak żyli prawdziwi waleczni Wikingowie. W mieście znajduje się prawdziwa osada, w której można zetknąć się z prawdziwymi narzędziami, chatami, a nawet potrawami Wikingów. Raz w roku jest tam organizowany Festiwal Słowian i Wikingów, podczas którego można poznać kulturę naszych przodków.

Co można zobaczyć podczas Festiwalu Słowian i Wikingów?

Każdy chętny turysta może wziąć udział w warsztatach dawnych rzemiosł, można zobaczyć występy zespołów dawnej muzyki, ale najciekawszym wydarzeniem jest inscenizacja wydarzeń sprzed wieków, w której Wikingowie toczą bitwę na miecze. Niezwykłe wydarzenie to pokaz walk i treningów różnych drużyn wojowniczych, w których bierze udział nawet do 800 mężczyzn. Ubrani w dawne stroje, uzbrojeni w starodawne miecze i topory walczą „na śmierć i życie” na wyznaczonym polu bitwy.

Jest to jedna z największych tego typu imprez w Polsce, w której uczestniczy ponad 3000 osób z ponad 30 krajów. Będąc tu można przenieść się w czasie do średniowiecza i zobaczyć tysiące wojowników, rzemieślników i grajków.

Jak wygląda festiwal Słowian i Wikingów?

Impreza trwa trzy dni, podczas których Wikingowie oraz Słowianie, a także Bałtowie, Madziarze i Rusini rozbijają swe namioty, lepią garnki, tkają różne materiały, a nawet kują żelazo i tworzą biżuterię. Turyści mogą obserwować ich poczynania oraz kupować od nich wytworzone przedmioty. Próbować pysznych potraw, strzelać z łuku oraz rzucać oszczepem. Jest to wspaniała podróż w przeszłość, podczas której można zobaczyć, jak żyli i mieszkali ludzie tysiące lat temu.