Wzgórze Zielonka w Wolińskim Parku Narodowym

Bez wątpienia Wzgórze Zielonka w Wolińskim Parku Narodowym to kolejny idealny punkt obserwacyjny, na który warto zwrócić uwagę podczas pobytu na wyspie Wolin.

Woliński Park Narodowy a Wzgórze Zielonka

Kontakt z przyrodą zawsze przynosi bardzo dużo radości oraz satysfakcji. Nie da się ukryć, że odwiedzanie parków narodowych zawsze wiąże się ze sporym zainteresowaniem ze strony zwiedzających.

Nie są to już tylko tereny zielone, ale także również vezplstne miejsca warte uwagi na mapie kraju. W związku z tym warto skusić się na odwiedzenie Wzgórza Zielonka w Wolińskim Parku Narodowym. Jest to jedno z dwóch miejsc obserwacyjnych, z których można skorzystać na jego terenie. Wzgórze Zielonka w Wolińskim Parku Narodowym nie jest najwyższym wzniesieniem, które znajduje się na terenie kraju. W związku z tym, że jest to darmowe miejsce i tak warto skusić się na zobaczenie widoków z tego wzniesienia.

Wzgórze Zielonka w Wolińskim Parku Narodowym pozwala na zobaczenie natury oraz odrobiny wody

Niewątpliwie wspięcie się na Gosań nie jest szczególnie uciążliwe. Skoro i tak spaceruje się po Wolińskim Parku Narodowym warto jest odbić w jedną z bocznych ścieżek i dotrzeć do tego wzniesienia. Po mistrzowsku to miejsce sprawdza się w roli przerywnika między dalszym spacerem po Wolińskim Parku Narodowym.

W okolicy znajduje się również Wzgórze Zielonka oraz Jezioro Turkusowe, które są zlokalizowane w tym parku narodowym. Warto skusić się na wszystkie trzy miejsca na tym terenie, gdyż wszystkie są bezpłatne. Warto korzystać z takich okazji i jednocześnie z pięknych okoliczności przyrody na tym terenie.