Nowa Przystań Morska w budowie. Są już pierwsze efekty!

Jedną z większych inwestycji w regionie jest budowa Przystani Morskiej w Wolinie. Gmina pozyskała na ten cel aż 13 milionów złotych dotacji z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Prace idą pełną parą!

Na nową Przystań Morską w Wolinie czeka większość rybaków. Ma to być przestrzeń dostosowana właśnie do ich indywidualnych potrzeb. Przez długi czas, gdy pozwalała na to jesienna i zimowa aura, trwały prace podziemne, związane z doprowadzeniem mediów oraz infrastrukturą wodno – kanalizacyjną i elektryczną. Obecnie widać już część położonej kostki oraz stojące mury przyszłych budynków. Będą one pełnić rolę usługową i wspomagającą wolińskich rybaków.

Cieszy również w pełni wykończona, szeroka droga dojazdowa oraz prace związane z utwardzeniem terenu. Mimo zimy, prace budowlane trwają nieprzerwanie aby obiekt oddać w jak najkrótszym czasie, jednak z zachowaniem wszystkich obowiązujących norm i standardów. Wygląda na to, że Wolin doczeka się w końcu nowoczesnej przystani morskiej z prawdziwego zdarzenia.