Wyłoniono już 5 śmiałków, którzy przespacerują się tunelem jeszcze przed jego otwarciem!

Wszystko zaczęło się od licytacji na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Prezydent Miasta Świnoujście, wraz z wykonawcą robót, konsorcjum PORR-Gulermak, przekazali aż 5 zaproszeń na spacer nowo wybudowanym tunelem. Podsumowanie licytacji wypadło imponująco – to aż 15 tysięcy złotych!

Największą kwotę, bo nieco ponad siedem tysięcy złotych, wylicytował mieszkaniec Siedlec. Następne zaproszenie na spacer w tunelu, poleciało do mieszkańca Chorzowa, który na licytacji zgłosił ponad trzy tysiące złotych. Dwa kolejne, wylicytowano za dwa tysiące czterysta pięćdziesiąt oraz tysiąc pięćset siedemdziesiąt pięć złotych. Ostatnie, to kwota pięćset pięćdziesiąt złotych, wylicytowana na kiermaszu w Świnoujściu.

Każda z tych osób będzie miała możliwość przespacerowania się całym tunelem, jeszcze przed jego oficjalnym otwarciem. Prezydent Świnoujścia obiecuje niezapomniane wrażenia, łącznie z pamiątkowymi zdjęciami wykonanymi przez profesjonalnego fotografa. Dość powiedzieć, że w najgłębszym miejscu tunelu spacerujący będa znajdować się 39 metrów poniżej lustra wód Świny.