Zepsuty wózek inwalidzki – problem mieszkańca Świnoujścia szybko rozwiązany dzięki pomocy przechodniów i straży miejskiej

Interesujący przypadek miał miejsce w Świnoujściu, kiedy to jeden z mieszkańców miasta napotkał nieoczekiwane problemy. Doszło do sytuacji, w której jego wózek elektryczny niespodziewanie przestał działać. W tej nieszczęśliwej sytuacji na pomoc przybyli mu przechodnie, którzy udało im się skontaktować ze strażą miejską.

Cała sytuacja miała miejsce w wtorek (25.06.), przed budynkiem jednego z lokalnych supermarketów. Mężczyzna, który cierpi na niepełnosprawność, doświadczył awarii swojego wózka elektrycznego. Na szczęście, przechodnie byli gotowi zareagować natychmiast. Ustalili dla niego komfortowe miejsce w cieniu i za pośrednictwem telefonu poprosili o pomoc Straż Miejską.

„To nie była typowa sytuacja, której doświadczamy na co dzień. Po otrzymaniu wiadomości telefonicznej o obywatelu Świnoujścia, który znalazł się w trudnej sytuacji, podjęliśmy decyzję o interwencji” – relacjonuje Rafał Marciszewski, Komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu.

W celu transportu niepełnosprawnego mieszkańca miasta użyto jednego z samochodów należących do Urzędu Miasta Świnoujścia. Zapewniono mu opiekę i podjęto kroki w celu naprawy jego wózka elektrycznego.