Postęp prac przy budowie drogi S3 w obrębie Wolińskiego Parku Narodowego

Obecnie w toku znajduje się konstrukcja drogi ekspresowej S3 na odcinku znajdującym się w pobliżu Wolińskiego Parku Narodowego. Kierowcy, którzy regularnie korzystają z tego fragmentu trasy, powinni być przygotowani na istotne zmiany, które nastąpią w najbliższym czasie.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała, że w ciągu najbliższych kilku tygodni kierowcy mogą spodziewać się zmiany organizacji ruchu na połączeniach dwóch odcinków budowy, a mianowicie Świnoujście-Dargobądz i Dargobądz-Troszyn. W efekcie kierowcy będą mieli możliwość korzystania z nowo wybudowanej części jezdni.

Odcinek Dargobądz – Troszyn o długości 16 km jest realizowany przez konsorcjum firm Polbud Pomorze, INTOP Szczecin oraz PRD Nowogard. Wartość kontraktu wynosi 679,3 milionów złotych. Zakończenie robót przewidziane jest na II kwartał roku 2024. Jest to jeden z dwóch odcinków drogi S3, które są obecnie w fazie budowy.

Drugi odcinek, Świnoujście – Dargobądz, o długości 17 km, jest realizowany przez firmę Polaqua. Wartość umowy na ten odcinek wynosi 688,8 mln zł.