Muzeum Bursztynu w Gdańsku – dlaczego warto je zobaczyć?

Ciekawym miejscem wartym odwiedzenia podczas pobytu nad polskim wybrzeżem jest Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

Muzeum Bursztynu to jeden z oddziałów głównego gdańskiego muzeum

Zlokalizowane jest w Wielkim Młynie, który był niegdyś największym młynem średniowiecznej Europy, działającym ponad pół wieku. Wielki Młyn to krzyżacka budowla z XIV wieku, który napędzany był wodą ze sztucznie utworzonej rzeki Raduni. Niegdyś w budynku znajdowała się także piekarnia oraz magazyn. Powierzchnia Muzeum Bursztynu liczy ponad 2,5 tysiąca metrów kwadratowych i aż trzy poziomy, co pozwala na wyeksponowanie całej kolekcji.

Na parterze muzeum znajduje się kasa, sklep z wyrobami bursztynników, wystawa czasowa i kawiarnia. Dokonując zakupu z lokalnym sklepie mamy gwarancje jakości i autentyczności kamienia.

Pierwsze piętro mieści wystawę historii Wielkiego Młyna oraz multimedialną wystawę „bursztynowy las”, która pokazuje jak powstaje bursztyn, jak wygląda jego wydobycie, do jakich celów leczniczych służy. Na tym poziomie będzie znajdowała się również restauracja i sala konferencyjna.

Drugie piętro to część artystyczna zbiorów. Można Tutaj podziwiać dzieła sztuki zarówno współczesnej i dawnej. Znajduje się tutaj także między innymi największa rzeźba wykonana z jednej bryły bursztynu o nazwie „Akt kobiecy wg A. Rodiina” ważąca 2,5 kg. Można podziwiać także tutaj tzw. Wazę dla Stalina wykonaną w 1900 roku jako prezent dla dyktatora.

Biletu do Muzeum Bursztynu można nabyć w kasie muzeum i online

Dla odwiedzających z karta mieszkańca zaoferowano darmowe wejściówki, które można pobrać a stronie internetowej.

One thought on “Muzeum Bursztynu w Gdańsku – dlaczego warto je zobaczyć?

Dodaj komentarz