Krasibór coraz bardziej atrakcyjny nie tylko dla turystów!

Jest jedną z największych wysp Świnoujścia. Krasibór do niedawna był uznawany za wyspę z wieloma walorami turystycznymi, ale zupełnie niedocenianą. Po wybudowaniu tunelu na rzece Świnie, powoli to się zmienia. Czy na lepsze?

O ile Świnoujście kojarzy się z białym piaskiem, Morzem Bałtyckim i ciągłym szumem fal, o tyle Krasibór kusi wyjątkowo sielskim charakterem. Od kiedy wiadomo, że powstanie tunel pod rzeką Świną, coraz więcej inwestorów i deweloperów zastanawia się nad inwestycją właśnie na tej wyspie. Jednak urząd miasta ma już koncepcję na ten region — będzie starał się zachować w jak największym stopniu jego pierwotny, dziki charakter.

Zamiast więc wydawać pozwolenia na budowę wszystkiego, postawiono na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego związane z osiedleniem się na wyspie. Z pewnością nastąpi podział na mniejsze działki, które zyskają funkcje mieszkalne i mieszkalno- usługowe. Jednak priorytetem będzie utrzymanie naturalnego klimatu wyspy, co będzie wiązać się z zachowaniem małej intensywności zabudowy.