Jezioro Turkusowe w Wolińskim Parku Narodowym

Bez wątpienia warto jest skusić się na miejsca warte uwagi, których nie ma nigdzie indziej. W związku z tym Jezioro Turkusowe w Wolińskim Parku Narodowym cieszy się aż tak dużym zainteresowaniem turystów.

Jezioro Turkusowe w Wolińskim Parku Narodowym

Odwiedzenie jedynych miejsc wartych uwagi na mapie kraju zawsze wiąże się ze sporym przeżyciem. Nie inaczej jest z Jeziorem Turkusowym w Wolińskim Parku Narodowym. Jest to jedyne niebieskie sztuczne źródło w roli jeziora, które jest zlokalizowane w Polsce. Znajduje się ono na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. W związku z tym, że Jezioro Turkusowe można obejrzeć z dołu nie trzeba się nigdzie daleko wybierać. Można zobaczyć je z dołu, jednak nie robi to takiego wrażenia. Wejście typowo na górkę odbywa się z dwóch stron parku narodowego. Niezależnie od tego, z którego wejścia zdecydujemy się skorzystać, trasa i tak potrwa ok. 20 minut. Jezioro Turkusowe w Wolińskim Parku Narodowym to atrakcja darmowa. Ponadto, jest to jedyne miejsce nad polskim morzem, gdzie jadąc niedaleko możemy zobaczyć taką atrakcję.

Podejście nie jest męczące, idzie się głównie leśną ścieżką. Dzięki temu, że spacer odbywa się w cieniu drzew nie ma powodu do większego zmęczenia. Po Wolińskim Parku Narodowym z powodzeniem mogą poruszać się zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Ze względu na leśny teren zobaczenie Jeziora Turkusowego w Wolińskim Parku Narodowym z dziećmi poruszającymi się wózkiem może być nieco utrudnione. W związku z tym jest to świetne rozwiązanie dla osób w różnym wieku bez wózków. Miło można spędzić czas w tym parku narodowym. Po mistrzowsku sprawdza się to w ramach wypełnienia wolnego dnia.

One thought on “Jezioro Turkusowe w Wolińskim Parku Narodowym

Dodaj komentarz