Wieczorny pożar działkowej altanki w Świnoujściu zaniepokoił mieszkańców

W poniedziałkowy wieczór, dokładnie o 22:30, atmosferę niepokoju wywołał u mieszkańców Świnoujścia widok straży pożarnej, przemierzającej ulicę Szkolną. Jak się później okazało, powodem do wzmożonej aktywności strażaków był pożar altanki zlokalizowanej na terenie ROD „Kotwica”.

Plac zgromadzenia działkowców, na którym doszło do pożaru, mieści się przy ulicy Szkolnej. W krótkim czasie lokalni mieszkańcy dostrzegli gęsty dym unoszący się nad działkami, co skłoniło ich do uwiecznienia tego zdarzenia na zdjęciach oraz informowania odpowiednich służb ratunkowych. Z relacji świadków wynika, że pożar miał duże rozmiary, a drewniana altanka płonęła z dużą intensywnością.

Jednostki straży pożarnej bez zwłoki rozpoczęły operację gaśniczą. Na miejscu zjawili się liczni strażacy, których priorytetem stało się szybkie opanowanie sytuacji i ugaszenie ognia.

Do tej pory nie ustalono jeszcze dokładnej przyczyny wybuchu pożaru. Prowadzone jest śledztwo mające na celu wyjaśnienie, czy do pożaru doszło przypadkiem, czy był to rezultat celowego działania sprawcy.

Wydarzenie to wywołało poruszenie wśród mieszkańców Świnoujścia, którzy jednocześnie okazali wdzięczność strażakom za ich błyskawiczną reakcję i profesjonalizm.