Bezdomni w Świnoujściu narazili mieszkańców na potencjalne zagrożenie pożarem

W dniu 12 czerwca, we wtorek, doszło do zdarzenia w Świnoujściu, dokładnie na ulicy Krzywej, która jest położona w pobliżu lasu, na zachód od Karsiborskiej. Przedstawiciele lokalnej Straży Miejskiej nie ukrywają swojej pewności, iż lekkomyślne działania grupy bezdomnych osób mogły doprowadzić do wybuchu pożaru w tamtym obszarze leśnym.

Podjęte przez strażników miejskich czynności obejmowały natychmiastowe ugaszenie ogniska, nałożenie mandatu karnego na osoby bezdomne oraz szybką komunikację z Nadleśnictwem Międzyzdroje. Wysłano tam oficjalną prośbę o uporządkowanie porzuconego przez bezdomnych obozowiska. Komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu, Rafał Marciszewski, przypomina, że regulacje prawne pozwalają rozpalać ogień na terenach leśnych jedynie w miejscach do tego specjalnie wyznaczonych.

Policjanci podkreślają również w swoim krótkim oświadczeniu, że mimo obecnej pogody deszczowej, warstwa ściółki w lesie jest niezwykle sucha. Jak zaznaczają, nawet najdrobniejsza iskierka ma potencjalne zagrożenie wywołania rozległego pożaru, który nie tylko niszczyłby obszar leśny, ale mógłby stanowić zagrożenie dla pobliskich budynków.