Protest rolników z powiatu kamieńskiego. Możliwe utrudnienia na trasie S3 podczas powrotów z nadmorskiego wypoczynku

Turystów wracających we wtorkowe popołudnie z wyjazdu nad morze czeka niemiła niespodzianka. Są to potencjalne utrudnienia na autostradzie S3, w obszarze skrzyżowania w kierunku Kamienia Pomorskiego. Zjawisko to jest spowodowane zaplanowaną blokadą drogi przez rolników z tego regionu.

Sprawa dotyczy rolników z powiatu kamieńskiego, którzy planują protestować poprzez blokowanie trasy S3 na odcinku przy Węźle Parłówko. Przewiduje się, że przeciwdziałanie to potrwa od 11:00 do 14:00.

Przesłanie protestu nie ogranicza się tylko do lokalnej społeczności, ale jest częścią większej, ogólnokrajowej kampanii. Celem tej inicjatywy jest przeciwstawienie się importowi żywności z krajów wschodnich oraz wprowadzeniu do polskiej gospodarki programu „Zielony Ład”. Ten ostatni zakłada między innymi wyłączenie z produkcji około 4% ziemi należącej do gospodarstw o powierzchni ponad 10 hektarów. Dodatkowo, w ramach nowego systemu zakazane będzie stosowanie dotychczas używanych środków ochrony roślin.

Mimo że protest ma być przeprowadzony w sposób pokojowy, rolnicy ostrzegają, że blokada drogi może nie być jednodniowa. Możliwe, że utrudnienia na trasie S3 będą miały miejsce również w kolejnych dniach.