Zatrzymany przez policję kierowca pod wpływem narkotyków z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, podczas środowej służby, zdecydowali się na przeprowadzenie kontroli drogowej pojazdu osobowego, który poruszał się niepewnie i nieregularnie. Zachowanie kierującego to samochodu budziło podejrzenia funkcjonariuszy, którzy zauważyli, że pojazd nie utrzymuje stałego kierunku jazdy.

Po zatrzymaniu mężczyzny do kontroli i przeprowadzeniu na miejscu badania okazało się, że w organizmie podejrzewanego obecne są substancje odurzające. Ale to nie był jedyny zarzut, jaki policjanci mogli postawić temu kierowcy.

Dalsze sprawdzenie w systemach policyjnych ujawniło jeszcze jedno naruszenie prawa przez tego mężczyznę. Kierowca posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Niezgodność ta została natychmiast wykryta przez szczecińskich stróżów prawa.

Podczas dalszej interwencji funkcjonariusze dokonali rewizji pojazdu, w którym odkryli dwa woreczki zawierające środki odurzające. Narkotyki zostały natychmiast zabezpieczone przez policjantów i przekazane do dalszych badań.

Nieodpowiedzialny kierowca teraz będzie musiał stawić czoła konsekwencjom swoich czynów w sądzie. Może mu grozić surowa kara za naruszenie prawa, w tym jazda pod wpływem substancji odurzających oraz nieprzestrzeganie aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.