Wzmożona ostrożność zalecana dla rodziców i nieletnich: incydenty z nieznajomymi mężczyznami w Tanowie i Pilchowie

Służby policyjne otrzymały zgłoszenia o dwóch różnych incydentach, które miały miejsce w oddzielnych lokalizacjach. Miejscem pierwszego był Tanów, gdzie doszło do niepokojącego zdarzenia 25 maja. Pewien chłopiec, poruszający się na rowerze, został zaczepiony przez niezidentyfikowanego mężczyznę. Jak opisuje asp. Katarzyna Leśnicka z lokalnej komendy policji, sprawca tego zdarzenia to prawdopodobnie młody mężczyzna w wieku od 20 do 25 lat, ubrany w sportowy strój. W jego słowach kierowanych do chłopca było coś niepokojącego – zaproponował mu pójście do swego domu. Na szczęście, dziecko odpowiedziało odmownie na tę propozycję i szybko oddaliło się od nieznajomego.

Kolejne zgłoszenie dotyczyło incydentu, który miał miejsce w Pilchowie. Tutaj to dziewczynka stała się celem zaczepki ze strony nieznanego mężczyzny. Funkcjonariusze policyjni na razie nie są w stanie potwierdzić, czy mamy do czynienia z tym samym sprawcą, który wcześniej próbował nawiązać kontakt z chłopcem w Tanowie. Szczegóły obu spraw są trzymane w tajemnicy ze względu na dobro procesu śledczego.

Asp. Leśnicka zaznacza, że każde zgłoszenie o podobnej tematyce jest traktowane poważnie przez policję. Przy tej okazji przypomina, jak ważne jest zachowanie ostrożności, ale jednocześnie ostrzega przed wpadaniem w paranoję. Służby policyjne składają apel do rodziców i opiekunów nieletnich o nauczenie najmłodszych asertywnego zachowania wobec obcych osób.