Świętowanie 20-lecia przystąpienia Polski do UE

Osoby, które cenią sobie urok latarń morskich oraz zapierające dech w piersiach panoramy na morze, będą miały niepowtarzalną szansę skorzystania z możliwości zwiedzania tych obiektów na całym polskim Wybrzeżu za symboliczną złotówkę lub nawet za darmo. To wydarzenie zostało zorganizowane w celu upamiętnienia 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej przez administrację nadmorską.

Urząd Morski w Gdyni oraz Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego serdecznie zapraszają do wspólnej celebracji dwóch dekad obecności Polski w strukturach Unii Europejskiej. Z tej okazji, 1 maja 2024 roku, wszystkie nasze latarnie morskie będą otwarte dla zwiedzających za jedynie 1 złoty. Sloganem towarzyszącym tej akcji jest „Dobrze, że jesteśmy razem, bo wspólnie nawigujemy do bezpiecznych portów” – podkreśla Magdalena Kierzkowska, rzeczniczka prasowa Urzędu Morskiego w Gdyni.

W inicjatywie biorą udział następujące latarnie morskie: Krynica Morska, Hel, Rozewie, Rozewie II, Stilo, Ustka. Co więcej, w tym dniu na budynkach i jednostkach pływających Urzędu Morskiego w Gdyni zostanie wywieszona gala banderowa.

W uroczystościach uczestniczy także Urząd Morski w Szczecinie, który zachęca do zwiedzania latarń w Niechorzu, Gąskach, Darłowie i Jarosławcu. W Niechorzu zwiedzanie będzie możliwe od 10 do 18 za jedyne 1 zł. Z kolei w Gąskach, Darłowie i Jarosławcu odbędzie się bezpłatne zwiedzanie nocne od 20 do 23.