Przerażające wieloletnie znęcanie się mężczyzny ze Świnoujścia nad rodziną – finał śledztwa

Na przestrzeni ponad czternaście lat, obywatel Świnoujścia kontynuował swoje brutalne zachowania, maltretując swoich najbliższych. Ta niegodziwość nie była jedynym kryminalnym czynem, którego się dopuścił.

Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Świnoujściu dobiegło końca. Ze względu na upływ czas, niewielkie są szanse na precyzyjne datowanie początków tych okrutnych działań. Wszystko wskazuje jednak na to, że pierwsze incydenty miały miejsce już w 2009 roku. Rodzinna tragedia trwała aż do sierpnia 2023 roku, kiedy alarm został podniesiony do policji. Według ustaleń prowadzonych dochodzeń, agresywne wybryki mężczyzny miały miejsce głównie w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna bezpodstawnie wywoływał konflikty, kierując w stronę swojej małżonki groźby karalne pozbawienia życia oraz obraźliwe słowa. Również naruszał jej nietykalność cielesną poprzez ataki fizyczne, na przykład uderzania otwartą dłonią w twarz, co prowadziło do powstania obrażeń takich jak stłuczenia czy siniaki – przedstawia szereg zarzutów prokurator Piotr Wieczorkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.