Mężczyzna, przy którym znaleziono zaginionego pięciolatka, zatrzymany na trzy miesiące przez sąd

Sąd rozstrzygnął kwestię aresztowania 60-letniego mężczyzny, który był w towarzystwie poszukiwanego niepełnoletniego chłopca z Kamienia Pomorskiego. Informację o tej decyzji przekazał w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, Piotr Wieczorkiewicz, do agencji prasowej PAP. Pięcioletni chłopiec zniknął na stacji PKP w poniedziałek, będąc wówczas pod opieką swojej nietrzeźwej matki.

Starszy mężczyzna, który został aresztowany, usłyszał zarzuty dotyczące „uprowadzenia małoletniego poniżej 15 roku życia bez zgody osoby uprawnionej do jego opieki”. Sąd uznał za słuszne argumenty prokuratora domagającego się trzymiesięcznego aresztu dla oskarżonego. Decyzja ta była podyktowana obawami o potencjalne matactwo ze strony podejrzanego.

Matka zaginionego dziecka została oskarżona o narażenie pięciolatka na bezpośrednie ryzyko poważnej szkody zdrowotnej poprzez swoje nietrzeźwe stany. Piotr Wieczorkiewicz potwierdził, że kobieta przyznała swoją winę wobec postawionych jej zarzutów. Zostały nałożone na nią środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

W najbliższym okresie planowane jest złożenie wniosku o przesłuchanie odnalezionego chłopca. Orzecznictwo ma również rozpatrzeć wniosek o pozbawienie matki pięciolatka praw rodzicielskich.