Burmistrz Wolina zaprasza na obchody Święta Niepodległości

Z wielką radością Burmistrz Wolina zaprosił zarówno lokalnych mieszkańców, jak i przybywających turystów do uczestnictwa w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenia te mają miejsce 11 listopada, dnia o niepowtarzalnym znaczeniu dla wszystkich obywateli naszego kraju. Wolin, jako miasto pełne patriotyzmu, planuje upamiętnić to święto w wyjątkowy sposób.

Harmonogram uroczystości przewiduje początek o godzinie 10:45, którym będzie Msza Święta za Ojczyznę, odprawiana w Kościele pod wezwaniem św. Mikołaja. Po tej wyjątkowej ceremonii, o godzinie 12:15 odbędzie się Korowód Patriotyczny, który wyruszy sprzed Kolegiaty.

O godzinie 12:45 na placu przed Biblioteką, mieszkańcy i goście będą mogli uczestniczyć w Akademii Patriotycznej. W tym wydarzeniu udział wezmą uczniowie PSP Wolin. Ciekawostką będzie również degustacja wojskowej grochówki oraz prezentacja działalności Stowarzyszenia Eksploracyjnego im. św Korduli. Będzie można także spróbować swoich sił na strzelnicy, obejrzeć pokazy broni, a nawet poszukać okolicznościowych monet.

Wolin zaprasza także miłośników muzyki klasycznej na koncert kwartetu smyczkowego z Filharmonii Szczecińskiej. Koncert rozpocznie się o godzinie 15:00 w Wolińskiej Kolegiacie.

Wieczór obchodów nie jest mniej interesujący. O godzinie 18:00 na placu przed Biblioteką rozpocznie się Koncert i Piknik Patriotyczny. W planach jest m.in. ognisko z kiełbaskami, warsztaty tworzenia patriotycznych koszulek metodą sitodruku oraz Teatr Ognia „Fire Arrow”.